Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kart tabanlı güvenli ürün paketleme sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/04399
Buluş Başlığı Kart tabanlı güvenli ürün paketleme sistemi.
Başvuru Sahibi GOLDAŞ KUYUMCULUK SANAYİ İTHALAT İHRACAT ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi NACİ BOZKURT
IPC Sınıfı B65D 75/36
Buluş Özeti

Bir maddeyi içerisinde tutan çok katmanlı, güvenli bir paketleme düzeneği. Bu düzenek, bir yapıştırıcı ile kaplanan ön ve arka yüzeylere sahip olan bir kart içermektedir. İlk kapak plakası kartın ön yüzeyine yapıştırılmaktadır, diğer taraftan ikinci kapak plakası kartın arka yüzeyine yapıştırılmaktadır, ilk kapak plakası maddeyi orada tutmak için bir yuva içermektedir, ilk kapak plakasının genişliği ve uzunluğu kartın ve ikinci kapak plakasının genişliği ve uzunluğuna eşittir. Bu kart, bir tüketicinin bu maddeye erişmesini sağlamak için ilk kapak plakası ikinci kapak plakasından ayrıldığında ya da çekilerek çıkarıldığında hemen hemen eşit olan iki parçaya ayrılır.