Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Su soğutmalı enjektör memesi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/09/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/04694
Buluş Başlığı Su soğutmalı enjektör memesi
Başvuru Sahibi ROBERT BOSCH GMBH
Buluş Sahibi ÜMİT GÜNDÜZ;ALPER UZUN
IPC Sınıfı F02M 53/04
Buluş Özeti

Bu buluş, günümüzdeki modern içten yanmalı motorların yakıt püskürtme (enjeksiyon) sistemlerinde yaygın olarak kullanılmakta olan ve önemli bir role sahip enjektör elemanının, standart enjektörlerde mevcut olmayan, su ile soğutma sisteminin eklenmesiyle oluşan yeni yapısını ve bu yeni yapının mevcut uygulamalara karşı sahip olduğu avantajları içermektedir. Su kanallı dıştan soğutma mekanizmasındaki soğutma kanalları (4) sayesinde enjektör memesinin çalışma esnasındaki sıcaklığı düşürülmektedir. Bu düşüş dolayısıyla sistemin sıcaklık dayanımı arttırılmış ve buna bağlı olarak enjektör memesinin çok daha yüksek sıcaklıklarda çalışan uygulamalarda kullanımı sağlanmıştır.