Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çelik kapılarda kilit bölgesini koruma altına alan koruma kanalları TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/09/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/04932
Buluş Başlığı Çelik kapılarda kilit bölgesini koruma altına alan koruma kanalları
Başvuru Sahibi KÜLÇA ÇELİK KAPI VE MAKİNA SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET KÜLAHÇIOĞLU
IPC Sınıfı E05B 9/00
Buluş Özeti

Bu buluş; çelik kapı olarak tabir edilen saç malzemeden mamul ev, ofis ve benzeri mekânlarda kullanılan kapıların kanat ve kasa kısımlarında bulunan, kanat ve kasanın imalatı esnasında verilmiş olan bükümlerle ya da çeşitli şekillerde bükümlere sahip sonradan montaj yolu ile ilave edilmiş olan kanattaki girintilerin ve çıkıntıların karşılığına sahip kasadaki çıkıntı ve girintilerin kanadın kasaya kapatılması ile birbirlerine kenetlenerek kapının kilitleme mekanizmasının olduğu bölgenin emniyete alındığı kapıya ilişkindir. Kapı kanadının (1) kasa (10, 11) üzerine kapatılması ile kanat (1) ile kasa üzerindeki çıkıntıların (4, 5, 6, 7,13,14,15) birbirleri ile kenetlenmesi ile kasa ve kanat (l, 10,11) üzerindeki kilitleme mekanizması bölgesinin ve kilit dilinin (8) emniyete alındığı kapıdır.