Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kablosuz ağlar üzerinden iletilen paketlerin içeriğine göre servis kalitesi sağlayan kablosuz yerel ağ cihazları TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/05158
Buluş Başlığı Kablosuz ağlar üzerinden iletilen paketlerin içeriğine göre servis kalitesi sağlayan kablosuz yerel ağ cihazları
Başvuru Sahibi AİRTİES KABLOSUZ İLETİŞİM SAN. VE DIŞ TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi FIRAT BİRLİK;METİN İSMAİL TAŞKIN;ÖZGÜR ERÇETİN;ÖZGÜR GÜRBÜZ
IPC Sınıfı H04L 12/28
Buluş Özeti

Bu buluş, kablosuz ağ üzerinden geçen paketleri inceleyip ses, görüntü ve veri gibipaketlerin aktarımını, paket içeriğinin gerektirdiği kalitede yapmaya olanak Otomatik Tanımlama ve Önceliklendirme Yazılımı ve bu yazılımı üzerinde çalıştırabilen kablosuzcihazlar ile ilgilidir.Buluş konusu cihazlar ayrıca VoIP, IPTV ve DSL modem gibiözellikleri de üzerinde taşıyabilir. Buluş konusu yazılıma sahip kablosuz cihazlar aynı zamanda 802.11s standardı ile uyumlu kablosuz mesh ağları kurarak radyo sinyallerini engelleyen kalın beton duvarlar ve kapsama alanı sorunlarını aşar ve birden fazla mesh bağlantısı üzerinden transfer yaparken, 802.11 standardının yetersiz kaldığı ses ve görüntü iletimini Otomatik Tanımlama ve Önceliklendirme Yazılımı ve 802.11e standardı uyumu sayesinde kaliteli bir şekilde gerçekleştirirler.