Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kanser teşhisi ve telomeraz aktivite miktarının tayini için etiketsiz yöntem. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/05227
Buluş Başlığı Kanser teşhisi ve telomeraz aktivite miktarının tayini için etiketsiz yöntem.
Başvuru Sahibi NANOBİZ NANOBİYO TEKNOLOJİK SİSTEMLER EĞİTİM BİLİŞİM DANIŞMANLIK ARGE SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi UĞUR ESKİOCAK;MEHMET SENGÜN ÖZSÖZ;DİLŞAT ÖZKAN ARİKSOYSAL;HÜSEYİN AVNİ ÖKTEM
IPC Sınıfı C12Q 1/34;C12Q 1/68
Buluş Özeti

Bu buluş, telomeraz enziminin aktivite miktarının elektrokimyasal olarak tayin etme yöntemleriyle ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen kanser teşhisi ve telomeraz aktivite miktarının tayini için etiketsiz yöntem; test edilen örneğin, telomeraz enzimini içermesinin tesbiti için, işlem aşamaları olarak; -TRAP reaksiyonu sonucunda telomerik tekrarlarla uzayan nükleik asitlerin bir elektrot üzerinde sabitlenmesi, -söz konusu nükleik asitlerin içerdikleri guanin miktarına ve konsantrasyonlarına bağlı olarak oksitlenme sonucunda oluşan sinyalin ölçülmesi, aşamalarından oluşması ile karakterize edilmektedir.