Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Araçların dış aydınlatma ve sinyalizasyon sistemindeki arızaları kontrol etmek ve gidermek için bir sistem. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/05771
Buluş Başlığı Araçların dış aydınlatma ve sinyalizasyon sistemindeki arızaları kontrol etmek ve gidermek için bir sistem.
Başvuru Sahibi AYHAN YILDIZ;BURHANETTİN SERİN
Buluş Sahibi AYHAN YILDIZ;BURHANETTİN SERİN;AYHAN YILDIZ;BURHANETTİN SERİN
IPC Sınıfı B60Q 11/00;H05B 37/03
Buluş Özeti

Buluş araçların dış aydınlatma ve sinyalizasyon sistemindeki arızaları tespit etmek üzere, lambalarının flamanlarının üzerinden akım geçip geçmediğini kontrol eden akım kontrol birimleri (3), arızayı sürücüye bildirmek üzere en az bir uyarı birimi ve tüm bu birimleri kontrol eden bir mikroişlemci birimi (1) içeren bir sistem olup özelliği, ayrıca aracın en az her bir adet lambasının ilave en az bir adet yedek flaman içermesi ve de bahsedilen mikroişlemci biriminin (1) belli bir periyotta bahsedilen akım kontrol birimlerini (3) sorgulaması ve akım kontrol biriminden (3) akım akmıyor bilgisi geldiği anda ilgili yedek flamanı devreye alması ile karakterize edilmektedir.