Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Cam lifi ve polyester ile güçlendirilmiş pomza taşı içeren yapılar ve bunların üretim metodu TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/05901
Buluş Başlığı Cam lifi ve polyester ile güçlendirilmiş pomza taşı içeren yapılar ve bunların üretim metodu
Başvuru Sahibi PALMİYE PEYZAJ MİMARLIK İNŞAAT TURİZM TEKSTİL ÇİÇEKCİLİK TARIM EMLAK İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi TÜLAY TOSUN
IPC Sınıfı B28B 1/42;B32B 17/00
Buluş Özeti

Buluş, peyzaj düzenlemesi, dış mimari, iç mimari (dekorasyon) alanında veya özel tasarım projelerinde kullanılan, kolon, sütun, kemer, şelale, dere, aydınlatma armatürü, hoparlör, cephe kaplaması, zemin kaplama, duvar, tavan mobilya, taş, kaya, tablo, heykel, süs havuzu, gölet, çatı ve sove gibi yapılar ve bunların üretim metodu ile ilgilidir. Buluş özellikle, peyzaj düzenlemesi, dış mimari, iç mimari (dekorasyon) alanında veya özel tasarım projelerinde kullanılan, tasarımı yapılarak modeli oluşturulan, bu model kullanılarak kalıbı hazırlanan ve bu kalıp kullanılarak üretilen yapılar ile ilgilidir.