Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir sıcak asfalt geri dönüşüm sistemi ve metodu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/06652
Buluş Başlığı Bir sıcak asfalt geri dönüşüm sistemi ve metodu.
Başvuru Sahibi E-MAK MAKİNE İNŞAAT TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET NEZİR GENCER
IPC Sınıfı E01C 19/10
Buluş Özeti

Buluş, bir sıcak asfalt geri dönüşüm sistemi olup, özelliği; ısı izoleli taşıyıcı bir gövde (2) içerisinde en az üç kenarlı bir şekil oluşturacak şekilde yapılandırılmış bir taşıma kanalı (2.1), bahsedilen taşıma kanalı (2.1) içerisinde hareket eden bir taşıma hattı (2.3), taşıma hattına (2.3) geri dönüştürülecek GKA yı ileten bir besleme tertibatı (2.6), taşıma hattındaki (2.3) GKA yı ısıtmak için ısıtma vasıtaları, taşıma hattını (2.3) hareket ettirmek için bir tahrik tertibatı, yeterli sıcaklığa ulaşan depolandığı, taşıyıcı gövde (2) içerisinde oluşturulmuş bir toplanma haznesi (2.7), bir boşaltma tertibatı (2.8) ve taşıma hattındaki GKA nın gerektiğinde tahliyesini sağlayacak bir tahliye (2.9) tertibatını içermesidir.