Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Nakışlı - desenli yapay süet üretilmesi yöntemi ve bu yönteme göre üretilecek nakışlı - desenli yapay süet TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/07195
Buluş Başlığı Nakışlı - desenli yapay süet üretilmesi yöntemi ve bu yönteme göre üretilecek nakışlı - desenli yapay süet
Başvuru Sahibi AYDIN MENSUCAT DÖŞEMELİK KUMAŞ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ALİ RIZA AYDIN;MAHMUT MUSTAFA AYDIN;ALİ SAMİ AYDIN
IPC Sınıfı D04H 11/00;D05C 17/00;D06N 7/00;D06Q 1/00
Buluş Özeti

Yapay süet olarak da adlandırılan floklama tekniği ile üretilmiş kumaşlar üzerine boşluklar açılmıştır. Önceden belirlenmiş renk ve desenlerde hazırlanan yine floklama tekniği üretilmiş yapay süetlerden bir desen oluşturacak biçimde kesilen parçalar açılan boşluklara veya doğrudan yapay süete aplike edilmiştir. Önceden belirlenmiş biçimlerdeki nakışlar bu parçalara işlenerek parçalar kumaşa sabitlenmiş ve bu yöntemle nakışlı -desenli yapay süet üretimi gerçekleştirilmiştir.