Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sıva malasında geliştirme. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/12/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/08087
Buluş Başlığı Sıva malasında geliştirme.
Başvuru Sahibi HASSAN İNŞAAT MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MUSTAFA HASDEMİR;MÜMTAZ HASDEMİR
IPC Sınıfı E04F 21/06;E04G 21/16
Buluş Özeti

Bu buluş; genellikle inşaatlarda ve diğer yapı işlerinde harç ve harç ürünlerinin sıvanması amacıyla kullanılan sıva malasıyla(Şekil-3) ilgili olup, özellikle; metal sapın (3), yay çeliğinden veya paslanmazdan mamul saca (1) kaynak yoluyla monte edilmesi ve kaynak şeklinin yuvarlak olmasıyla (2) ilgilidir. Buluş konusu sıva malası Şekil-3 te örneklenmiştir. Tutma sapı (4), ahşaptan veya plastikten, önceden belirlenen biçimlerde ve ebatlarda işlenerek elde edilmektedir. Yine, metal sap (3) da istenilen biçimlerde ve ebatlarda, metal çubuktan (transmisyon mil veya paslanmaz) kesilmektedir. Mala sacı (1) da istenilen biçimde yay çeliğinden ya da paslanmaz levhadan istenilen biçimlerde ve ebatlarda kesilmektedir. Ardından, metal sap (3) saca (1), yuvarlak olarak (2), MIG/MAG (gaz altı) kaynağı uygulamasıyla monte edilmektedir.