Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
RFID (radio frequency identification / radyo frekanslı tanıma) sistemi ile kontrol edilen stoklama ve depolama usulü. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/12/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/08509
Buluş Başlığı RFID (radio frequency identification / radyo frekanslı tanıma) sistemi ile kontrol edilen stoklama ve depolama usulü.
Başvuru Sahibi TETAŞ İÇ VE DIŞ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MORIS YAFFE
IPC Sınıfı B65G 1/137;B66F 9/075;G06K 17/00;G06Q 10/00;G08G 1/017
Buluş Özeti

Buluşumuz; çeşitli mamul ve ürünlerin stoklanmasını sağlayan depolar ile ilgili olup özelliği; Depolarda bulunan ürünlerin stok durumları ve envanter bilgileri, stoklanan ürünlerin deponun hangi kısmında ve hangi konumda olduğunun bilgileri, ayrıca stoklanan ürünlerin depoya giriş çıkışlarının bilgileri, RFID (Radio Frequency Identification / Radyo Frekanslı Tanımlama) teknolojisi ile, uzaktan bir bilgisayar programı vasıtasıyla, stok durumunda meydana gelen anlık değişimlerin izlenmesi ve gerektiğinde gereken düzenlemelerin yapılabilmesidir. Sistem; palet (yükleme birimi) (1), pasif RFID etiketi (2), raf (3), raf RFID etiketi (4), yükleme aracı (forklift) (5), bölge (kısım) RFID etiketi (6), RFID etiketi okuyucu anteni (7), bölge (kısım) RFID etiketi okuyucu anteni (8) ve RFID etiketinden (9) oluşmaktadır.