Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Masa üst tablası sabit ilave ilave tablalı masalar için kızak kollu mekanizma TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/08889
Buluş Başlığı Masa üst tablası sabit ilave ilave tablalı masalar için kızak kollu mekanizma
Başvuru Sahibi İSMAİL HAKKI BİNGÜLLER;MEHMET AKİF BİNGÜLLER
Buluş Sahibi MEHMET AKİF BİNGÜLLER;İSMAİL HAKKI BİNGÜLLER;MEHMET AKİF BİNGÜLLER;İSMAİL HAKKI BİNGÜLLER
IPC Sınıfı A47B 1/00
Buluş Özeti

Bu buluş kızak kollu mekanizma gövdesi (1) U profil, gövdenin yan yüzeylerine açılan yatay kanallarının bilimindeki kısmın 45* derece meyilli olması, uzun ve kısa kızak kolları ( 4-6 ) mekanizma gövdesinin (1) yan yüzeylerindeki kanallarda hareket eder. Kanalların bilimindeki 45 derece meyilde yükselmesi ile masa üst tablasının altından çıkan ilave tablaların masa üst tablasının üst yüzeyi ile aynı hizada yükselmesi ve ileriye itildiğinde ilave tablanın gövde (1) yan yüzeylerindeki kanalda alçalarak ilave tablanın masa üst tablasının altına girmesi ile ilgilidir.