Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Gravür üstü baskı prosesi ve makinası. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/09179
Buluş Başlığı Gravür üstü baskı prosesi ve makinası.
Başvuru Sahibi PAŞABAHÇE CAM SANAYİİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi HASAN TUĞRUL MİSOĞLU;ALİ YÜKSEL SOYKUT
IPC Sınıfı B41F 17/18
Buluş Özeti

Bu buluşla geliştirilen gravür üstü baskı prosesi ve makinası; boya hazırlama işlemini gerçekleştiren ragle istasyonunda gravürlü yüzeye basılacak yazının ya da şeklin serigrafi yöntemiyle hazırlanıp boya hazırlama istasyonundaki özel düz silikon yüzeyler üzerine deforme edilerek aktarılması, düz silikon yüzeyler üzerindeki iki boyutlu boyanın üç boyutlu bir tamponun yüzeyine baskı ile alınması, üç boyutlu bir tampon üzerindeki baskının, yükleme ve boşaltma ünitesindeki yüzeyine baskı yapılacak ürününün yüzeyine baskıyı aktarması, üç ünitenin indeksli döner tablalarının birlikte indeks yapması, duruş anında ise birinci ünitede boya hazırlanırken, ikinci ünitede boyanın tampona alınması, üçüncü ünitede de ürünün yüzeyine aktarılması ile karakterize edilmektedir.