Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektromanyetik dalgaları engelleyen ve/veya etkisini azaltan, nefes alabilen, suyu geçirmeyen interaktif kumaş yapılanması. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2007/09188
Buluş Başlığı Elektromanyetik dalgaları engelleyen ve/veya etkisini azaltan, nefes alabilen, suyu geçirmeyen interaktif kumaş yapılanması.
Başvuru Sahibi DOMİNANT TEKSTİL TİCARET SAN.A.Ş.
Buluş Sahibi ALİ KILAVUZ
IPC Sınıfı D06M 11/83;G21F 3/02
Buluş Özeti

Buluş, tekstil sektöründe kullanılmak üzere, insanları veya korunması gereken her türlü nesneyi elektronik ve elektrikli cihazlardan kaynaklanan elektromanyetik dalgalardan (0 Hz-1900 MHz veya daha üzerindeki) koruyan veya etkisini azaltan ve elektromanyetik dalgaların insan bedenine gelmeden engellenmesini sağlayan, konfeksiyonda-hazır giyimde ve özel amaçlı koruyucu araçların üretiminde kullanılabilen bir kumaş yapılanması (2) ile ilgilidir. Bahsedilen kumaş yapılanması (2); organik ve/veya inorganik liflerden oluşmuş kumaş veya nonwoven tekstil yüzeyleri içeren üst kumaş katmanı (2.1), üst kumaş katmanının (2.1) alt kısmında konumlandırılan ve altın, gümüş, bakır ve alüminyumdan oluşan gruptan seçilen birey veya kombinasyonlar içeren en az bir ana katman (2.3), bahsedilen ana katman (2.3) ile üst kumaş katmanının (2.1) birbirine laminasyonunu sağlayan en az bir ara laminasyon katmanı (2.2) içermektedir.