Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Görünüm ve fiziksel özellikleri gerçek deriye benzeyen yapay deri üretim prosesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00146
Buluş Başlığı Görünüm ve fiziksel özellikleri gerçek deriye benzeyen yapay deri üretim prosesi.
Başvuru Sahibi FLOKSER TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi RAFET TÜKEK
IPC Sınıfı D06N 3/00;D06N 3/14
Buluş Özeti

Bu buluş mobilya, ayakkabı, çanta, giyim ve aksesuar sektörlerinde mikro elyaflı gerçek süet deri görünümlü ürünün poliüretan/polivinilkiorür ile kaplanıp tamburlanması ile dünyada bu sektörde ilk defa üretilen ve kullanıma sunulan görünüm ve fiziksel özellikleri gerçek deriye benzeyen yapay deri üretim prosesi ve bu proses göre üretilmiş bir üründür. Mikro deri olarak da adlandırılabilecek olan bu ürünün poliüretan/polivinilkiorür kaplanması ve tamburlanması ile ürünün hem yüzey cildi, hem yan kesiti hem de arka yüzeyi bir arada gerçek deri görünümünde olarak elde edilmektedir.