Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sac işleme makineleri için klemp pozisyonlama mekanizması ve yöntemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00187
Buluş Başlığı Sac işleme makineleri için klemp pozisyonlama mekanizması ve yöntemi
Başvuru Sahibi DURMAZLAR MAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi AHMET CİVAN
IPC Sınıfı B21D 28/36;B21D 43/10
Buluş Özeti

Buluş, metalden mamul sac malzemeler üzerine kuvvet uygulayarak, kesme, delme, form verme gibi soğuk şekil verme işlemlerini gerçekleştiren sac işleme makinelerinde, özellikle de CNC kontrollü taretli panç makinelerinde iş parçasını tutarak istenilen konuma hareket ettiren ve bu konumda sabitleyen klempleri pozisyonlama mekanizması ve bu mekanizmanın gerçekleştirdiği yöntem ile ilgilidir. Buluş, metalden mamul sac malzemeler üzerine kuvvet uygulayarak, kesme, delme, form verme gibi soğuk şekil verme işlemlerini gerçekleştiren sac işleme makinelerinde, özellikle de CNC kontrollü taretli panç makinelerinde iş parçasını tutarak istenilen konuma hareket ettiren ve bu konumda sabitleyen klempleri pozisyonlama mekanizması ve bu mekanizmanın gerçekleştirdiği yöntem ile ilgilidir.