Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Dairesel hareketi doğrusal harekete çeviren hareket dönüştürme (kam) mekanizması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00217
Buluş Başlığı Dairesel hareketi doğrusal harekete çeviren hareket dönüştürme (kam) mekanizması
Başvuru Sahibi GİSAN MAKİNE SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi CAN MUSTAFA GİRGİN
IPC Sınıfı F16H 21/18;F16H 25/14
Buluş Özeti

Buluş, dairesel hareketi doğrusal harekete çeviren, bir motor (1), motordan (1) tahrik alarak dönme hareketi yapan bir eksantrik mil (2), eksantrik milin (2) bir tutucu bloğa (4) yataklanmasını sağlayan bir rulman (3), tutucu blok (4) ile irtibatlı bir kızak (5), eksantrik milin (2) hareketine bağlı olarak kızağın (5) aşağı-yukarı (düşey) hareketine izin veren ve bu harekete kılavuzluk yapan bir doğrusal hareket rayı (6), eksantrik milin (2) dönme hareketinin doğrusal harekete çevrilerek iletildiği ve yatay yönde doğrusal hareket yapan bir hareketli mil (9) içeren bir hareket dönüştürme (kam) mekanizması ile ilgilidir.