Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektromanyetik dalgaları ekranlama özelliğine haiz yatak ve ev tekstili ürünleri. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00348
Buluş Başlığı Elektromanyetik dalgaları ekranlama özelliğine haiz yatak ve ev tekstili ürünleri.
Başvuru Sahibi İSTİKBAL MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MESUT YİĞİT;METEHAN ÖZTOPRAK;METİN ÖZBEK
IPC Sınıfı A47C 27/00
Buluş Özeti

Bu buluş elektromanyetik alan etkisini azaltıcı özelliğe sahip kumaştan (1) üretilmiş yatak (3), yorgan (5) ve yastıktan (4) oluşmaktadır. Buluş konusu ev tekstil ürünlerinin kaplandığı kumaşın (1) iletkenlik, elektromanyetik alan ekranlama kabiliyeti, yumuşaklığı ve sahip olduğu diğer özellikler (ısıl denge, geç tutuşurluk, vb.) bahsedilen ev tekstil ürünlerine de kazandırılmaktadır. Yapılan bu yenilik sayesinde elektromanyetik alanın etkilerine karşı koruma sağlayan bir ortam elde edilmekte, böylece sağlıklı ve konforlu bir uyku ortamı sağlanmaktadır.