Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektromanyetik dalga ekranlama özelliğine sahip anti statik yatak. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00385
Buluş Başlığı Elektromanyetik dalga ekranlama özelliğine sahip anti statik yatak.
Başvuru Sahibi İSTİKBAL MOBİLYA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MESUT YİĞİT;METEHAN ÖZTOPRAK;METİN ÖZBEK
IPC Sınıfı A47C 27/00
Buluş Özeti

Bu buluş, topraklama ünitesine (8) sahip, elektromanyetik dalga ekranlama özelliğine haiz bir kumaştan üretilen, anti-statik bir yatak ile ilgilidir. Buluş konusu anti-statik yatak, elektromanyetik alan ekranlama özelliğine sahip kumaşın (1), iletken metal ağ dokusu ile temas halinde olan en az bir adet erkek çıtçıt (4a), topraklama kablosu (3), topraklama kablosu (3) ucuna lehimlenen dişi çıtçıt (4b) ve topraklama kablosunun (3) topraklama hattına (7) takılan bir fiş veya duvara temas etmesi sağlanan iletken bir küre (4d) içermektedir.