Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Termostatik musluklar için yeni bir yöntem. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00395
Buluş Başlığı Termostatik musluklar için yeni bir yöntem.
Başvuru Sahibi TURAŞ GAZ ARMATÜRLERİ SAN. VE TİC. A. Ş.
Buluş Sahibi İSA GÜN;MEHMET DEMİREZEN;GÖKHAN TURHAN
IPC Sınıfı F23N 1/00;F24C 3/10
Buluş Özeti

Günümüzde termostatlı musluklar evsel pişiriciler olan fırınlarda kullanılmaktadır. Fırınlarda kullanılan bu musluklar fırının alt tarafında bulunan alt ve üst brülör alevinin denetlenmesinde kullanılmaktadır. Bu musluk fırının içerisinde bulunur ve ısıyı sabit tutabilmek için içerisinde bulunan termostat sayesinde fırının alt bölümünde bulunan fınn(oven) gözünde ısıyı sabit tutar. Fırın içerisinde yüksek seviyede ısıl verimliliği koruyabilmek oldukça zor işlemdir. Çünkü musluk içerisinden geçen debinin fırın brülörlerini tam olarak besleyebilnıeleri gerekmektedir. Aksi takdirde fırın içerisinde pişirme homojen olamayacağından dolayı pişirilen yemek istenilen lezzet ve kıvamda pişmeyecektir. Buluş özellikle, fırın içerisinde bulunan termostatlı musluk içerisinden maksimum debinin geçmesini sağlayacak yeni bir yöntem ile ilgilidir.