Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
2-oksazolidinon türevlerinin bir kapta sentezi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00182
Buluş Başlığı 2-oksazolidinon türevlerinin bir kapta sentezi.
Başvuru Sahibi ASTRAZENECA AB
Buluş Sahibi RAJNIKANT PATEL
IPC Sınıfı C07D 263/20;C07D 413/06
Buluş Özeti

Bu buluş, (S)-4{3-[2-(dimetilamino)etil] -1H-indol-5-il]metil} -2-oksazolidinonun hazırlanması için geliştirilmiş bir işlem temin etmektedir, bu işlem: (a) metil 4-nitro-(L)-fenilalaninat hidroklorürden (III) formülünün bir karbamatının oluşturulmasını; b) (IV) formülü bileşiğini vermek üzere (III) formülünün bileşiğinin indirgenmesini; c) (V) formülünün bileşiğini vermek üzere (IV) formülünün bileşiğinin metil ester gruplanmasının indirgenmesini; d) (VI) formülünün bileşiğini vermek üzere (V) formülünün bileşiğinin halkasının kapatılmasını; e) (VI) formülünün bileşiğinden diazonyum tuzunu oluşturduktan sonra (VII) formülü bileşiğini vermek üzere indirgemeyi; (f)(S)-4{3-[2-(dimetilamino)etil] -1H-indol-5-il]metil}-2-oksazolidinonu vermek üzere (VII) formülünün bileşiğinin Fischer reaksiyonunu içermektedir.