Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Fırınlar için çift çıkışlı gaz musluğu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00610
Buluş Başlığı Fırınlar için çift çıkışlı gaz musluğu.
Başvuru Sahibi TURAŞ GAZ ARMATÜRLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi İSA GÜN;MEHMET DEMİREZEN;GÖKHAN TURHAN;MURAT AVCI
IPC Sınıfı F24C 15/00
Buluş Özeti

Bu buluş, evsel pişirici olarak kullanılan fırınların içerisinde alt brulör ve üst brulör bölümlerindeki gönderilen gazı kontrol etmek amacı ile tasarlanan çift çıkışlı fırın musluğuna ilişkindir Günümüzde evimizde kullanılan fırınların içerisinde alt ve üst brulöre gaz akışını kontrol etmek amacı ile fırın içerisine bir gaz musluğundan çift çıkış alınarak alt ve üst brulörun gaz akışı kontrol altına alınmaya çalışılmıştır Burada bahsedilen brulörlerden birinin gaz akışı kısılabilırken diğerinin ki kısılmadan ayarlanmaktadır Eğer musluk saat yönünün tersi yönünde döndürülürse brulör bölümünden geçen gazı debisi ayarlanabilir ancak musluk saat yönünde döndürülürse gaz debisi ayarlanmadan maksimum debi geçmektedir.