Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kişiyi ve kendini otomatik taharet sistemini haiz tuvalet. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00843
Buluş Başlığı Kişiyi ve kendini otomatik taharet sistemini haiz tuvalet.
Başvuru Sahibi İSMAİL YILMAZ
Buluş Sahibi İSMAİL YILMAZ
IPC Sınıfı E03D 9/00
Buluş Özeti

Bu buluş: hem insan taharetini, hem de kendi temizliğini yapan, otomatik sistem bir tuvalettir. Dışkı sonrası taharet; butona (2) basılarak el ve başka taharet aparatı kullanılmadan, elektronik komut ile sabunlu su (14) motopomp (24) gücü ile fıskiyeden (42) fışkırtılarak yıkanıp, durulama suyu (15) ile aynı şekilde motopomp (25) ile fışkırtılarak durulama yapılır. Kurulama fanı (34) ile de kurulanır. Tuvalet terk edildiğinde kapak (9) otomatik olarak kapanır, sabunlu su (14) motopomp (24) gücü ile şaşı fıskiyelerle (10) üstten fışkırtılarak oturma yeri ve klozet içi yıkanır. Motopomp (25) ile aynı şekilde durulama suyu (15) ile durulanır. Kurulama fanı (34) ile de kurulanır. Sistem tekrar kullanıma hazır oluncaya kadar kendini kilitli tutar.