Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çinko alüminyum alaşımlı lehim tellerinin sezyum esaslı oksit giderici kimyasal (dekapan) ile kaplanması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/00942
Buluş Başlığı Çinko alüminyum alaşımlı lehim tellerinin sezyum esaslı oksit giderici kimyasal (dekapan) ile kaplanması
Başvuru Sahibi SENTES-BİR SANAYİ TESİSLERİ PROJE İMALAT VE MONTAJ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MÜLAYİM TUNÇELİ;ESMA ERCENGİZ
IPC Sınıfı B23K 35/24;B23K 35/363;B23K 35/40
Buluş Özeti

Buluş, lehimleme işlemlerinde kullanılan lehim telinin (Z); kopolimer yapısına sahip bir bileşenin belirli oranının bir çözelti içerisinde dekapan (sezyumflorür/aluminyumflorür bileşikleri) (D) ile dekapan hazırlama prosesinde (II) karıştırılması, -belirli oranda hazırlanan metal alaşımın hazırlanması, basılması ve kaplama için istenilen kalınlığa getirilmesi, -dekapan hazırlama prosesinde (II), telin (L) basınç altında gelen dekapan (D) karışım ile kaplanarak tel (L) üzerinde dekapan kaplama (D) elde edilmesi işlem adımlarını içeren dekapan (D) ile kaplama yöntemi ile ilgilidir.