Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Doğal ve sentetik taşların yüzeylerinin düzgünleştırilmesınde kullanılan yapıştırıcı dolgu macunu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/01902
Buluş Başlığı Doğal ve sentetik taşların yüzeylerinin düzgünleştırilmesınde kullanılan yapıştırıcı dolgu macunu.
Başvuru Sahibi ELKAY KİMYASAL MADDELER SAN.VE TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi VERDA HABİB
IPC Sınıfı C04B 14/02;C04B 26/02;C09D 5/34
Buluş Özeti

Buluş, doğal ve sentetik taşların yüzeylerinin düzgünleştirilmesinde ve taşların yapıştırılmasında kullanılan, yapıştırıcı dolgu macunu ile ilgilidir. Bahsedilen dolgu macunu; bağlayıcı madde olarak stiren, metil metakrilat, izoforon amin, ksilen amin, merkaptandan oluşan gruptan seçilen en az bir çözücü içerisinde çözülmüş doymamış polyester ve/veya epoksi reçine, dolgu macununun homojen olarak uzun süre muhafaza edilmesini sağlayan ve çökmesini önleyen reolojik madde, dolgu macununun doğal taşlarla uyumunu sağlayan, mekanik özelliklerini iyileştiren ve sağlamlaştıran metal oksit ve/veya mineral dolgu maddesi, dolgu macununun sertleştirilmesini sağlayan sertleştirici madde, dolgu macununun yüzey özelliklerinin iyileştirilmesini sağlayan kurutucu madde, renk verici madde ve güneş ışığını absorbe ederek dolgu macununun güneş ışığından etkilenmesini önleyen UV stabilizatör içermektedir.