Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Üç boyutlu dolgu malzemesi île desteklenen alt giyim eşyası. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/02392
Buluş Başlığı Üç boyutlu dolgu malzemesi île desteklenen alt giyim eşyası.
Başvuru Sahibi MAVİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi SAİT AKARLILAR
IPC Sınıfı A41D 27/00;A41F 5/00
Buluş Özeti

Kalça bölgeleri sarkık ve zayıf olan insanların kalçalarının olduğundan daha dolgun ve istenilen formda görünebilirlesin! sağlayan alt giyim eşyası (4) olup, özelliği; üretimi sırasında iç kalça kısmına monte edilerek alt giyim eşyası(4)ile irtibattandı n lan, dolgu yapabilme ve formlanabilme özelliğine sahip elastiki ve yumuşak malzemelerden oluşan dolgu malzemesi(2)ve bahsedilen dolgu malzemesinin (2) alt giyim eşyasının (4) iç kısmına monte edilmesini sağlayan ve dolgu malzemesinin (2) üzerine kaplanan tekstil yüzeyi (3) içeren, üç boyutlu kalça formunda destek elemanı (1) içermesidir. Bahsedilen alt giyim eşyası (4); pantolon, etek veya şorttur.