Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kafes montajlı buşing tipi akim trafo grubu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/02526
Buluş Başlığı Kafes montajlı buşing tipi akim trafo grubu.
Başvuru Sahibi ENPAY ENDÜSTRIYEL PAZARLAMA VE YATIRIM ANONIM ŞIRKETI
Buluş Sahibi MURAT YÜREKTEN
IPC Sınıfı H01F 27/34;H01F 38/30
Buluş Özeti

Buluş, güç ve dağıtım transformatörü tasarım ve üretimlerinde trafoların alçak gerilim ve yüksek gerilim çıkışlarında kullanılan, buşing tipi akım transformatör grubu (1) olup özelliği, buşing tipi akım transformatör grubunun (1) üzerinde oluşabilecek elektriksel atlamayı engellemek üzere keskin kenarları yuvarlatılmış en az bir alüminyum plaka (2), alüminyum plaka (2) ile üzerinde oluşabilecek elektriksel atlamayı önlemek amacı ile en az bir alüminyum boru (3) içerisinden irtibatlanan en az bir anti magnetik saplama (6), anti magnetik saplama (6) ile alüminyum plakanın (2) sabitlenmesini sağlayarak sivri uç etkisini ortadan kaldıran şapkalı anti magnetik somun (4) içermesiyle karakterize edilmesidir.