Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kömür tipine göre ayarlanabilen, otomatik sürekli kömür beslemeli, yüksek yanma verimli dumansız soba. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/02936
Buluş Başlığı Kömür tipine göre ayarlanabilen, otomatik sürekli kömür beslemeli, yüksek yanma verimli dumansız soba.
Başvuru Sahibi ERDOĞAN GÜL
Buluş Sahibi ALİ NİZAMİ ÖZCAN
IPC Sınıfı F24B 1/00
Buluş Özeti

Patent konusu yüksek yanma verimli dumansız soba, kömürlerin, özellikle de yüksek uçuculu kömürlerin yanma özellikleri esas alınarak tasarımlanıp geliştirilmiş, yakılacak kömür tipine göre, kömürün bünyesindeki uçucu ve cüruf oranına göre ayarlanabilen, haznesine yüklenen kömürü otomatik sürekli beslemeyle ve yüksek yanma verimiyle dumansız yakarak enerji tasarrufu ile birlikte yanmadan kaynaklanan hava kirliliğini önleyen, konstrüktif olarak mevcut kömür sobalarından tamamen farklı ve günlük işletmede de mevcut kömür sobalarına göre büyük oranda bir kolaylık ve konfor getiren yeni teknolojik bir sobadır.