Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kendinden kapanan emniyetli/emniyetsiz LPG tüp valflerinde gövde içindeki conta ile sızdırmazlık sağlanması. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/03083
Buluş Başlığı Kendinden kapanan emniyetli/emniyetsiz LPG tüp valflerinde gövde içindeki conta ile sızdırmazlık sağlanması.
Başvuru Sahibi VALF SANAYİİ A.S.
Buluş Sahibi RAMAZAN KÖROĞLU;CENGİZ İLHAN
IPC Sınıfı F16K 1/30;F17C 13/04
Buluş Özeti

Bu buluş ; su kapasitesi 0.5 it ile 150 it. olan, taşınabilir ve tekrar doldurulabilen sıvılaştırılmış petrol gazları ( LPG ) tüplerine takılan, kendiliğinden kapanan ve emniyet düzeni olan veya olmayan tüp valflerinin içindeki sızdırmazlık grubunun yeni tasarımına ilişkindir. Sızdırmazlığı sağlayan conta ( 2 ), gövde (1 ) üzerindedir ( şekil 1-d ve 1-e, şekil 2-d ve 2-e ). Conta nın ( 2 ) yuvasından çıkması özel şekli ( şekil 2-e ) sayesinde engellenmiştir. Bu nenenle ; mil üzerine takılı contanın yerinden çıkması ve sızdırmazlık sağlayamaması sorunu önlenmiştir. Ayrıca mil yuvasının ( 5 ) özel şekli sayesinde, hem içinden hem de dış yüzeyinden gaz geçişi ( şekil 1-d ) mümkündür.