Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çift katlı fırça makinesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/04072
Buluş Başlığı Çift katlı fırça makinesi.
Başvuru Sahibi SZH ENDÜSTRİYEL ÜRÜNLER YATIRIM ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi AHMET HASBAY
IPC Sınıfı D06C 11/00
Buluş Özeti

Mevcut buluş kumaşların yüzeyini yumuşatmada kullanılan bir fırça makinesi ile ilgilidir. Söz konusu fırça makinesi, eksenleri (1, 4) arası uzaklık (y ) ile yatay eksen (x) arasında 30 ila 45° açı (9) bulunan iki adet tambur (5a, 5b) ve tamburların (5a, 5b) çevresinde konumlanmış fırça silindirlerini içermektedir. Bahsedilen fırça silindirlerinin (2) arasında, sürtünme sonucu ısınan fırça silindirlerini (2) ve kumaşı soğutmak, ve tambur (5) etrafına sarılan kumaşın fırça silindirleri (2) üzerine yaptığı baskıyı azaltmak amacıyla tansiyon ve üfleme plakaları (3) bulunmaktadır. iki adet tamburun (5a, 5b) bir arada kullanılmasıyla işlem hızı ve makinenin verimi arttırılmıştır. Birbirlerine 30 ila 45° arası bir açıyla (6) yerleştirilen tamburlar (5a, 5b) sayesinde fırça makinesi kompakt bir dizayna sahiptir.