Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Taş esaslı esnek bir yüzey kaplama malzemesi ve ilgili üretim metodu TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/04280
Buluş Başlığı Taş esaslı esnek bir yüzey kaplama malzemesi ve ilgili üretim metodu
Başvuru Sahibi Hüseyin ALTINAY
Buluş Sahibi Hüseyin ALTINAY
IPC Sınıfı B32B 3/14;B32B 7/12;E04F 13/08
Buluş Özeti

Buluş esnek bir taşıyıcı katman ve bunun üzerine granüller halinde bir taş katmanın (2) uygulanmasıyla oluşturulmuş esnek bir yüzey kaplama malzemesi üretmek üzere bir metot olup, özelliği; a)taş esaslı malzemenin belli boyutta granüller haline getirilmesi b)üzerine bahsedilen granüllerin uygulanacağı bir esnek katmanın (1) temini ve söz konusu esnek katmanın (1) istenen şekiller ve boyutlarda biçimlendirilmesi,c)esnek katmana (1) istenen deseni elde etmek üzere yapıştırıcı ajan uygulanması, d)granüllerin esnek katmana 1) uygulanması, e)üzerine granüllerin uygulandığı esnek malzemenin kurutulması adımlarını içermesidir.