Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Dört hasta taşıma sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/05278
Buluş Başlığı Dört hasta taşıma sistemi
Başvuru Sahibi EMS MOBİL SİSTEMLERİ VE HASTANESİ MALZEMELERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi FERİT İŞBİLİR;MEVLÜT ŞAHİN
IPC Sınıfı A61G 3/00
Buluş Özeti

Buluş, çoklu yaralanmalarda acil müdahalede zaman kayıplarını önleyerek hastaları ve yaralıları en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırmak amacı ile geliştirilmiş, sol yan duvara (3) irtibatlı şekilde konumlandırılmış, yan yatak (7.3) ve dik yatağa (7 4) irtibatlandırılmış pilot mil (7.2) kılavuzluğunda, hidrolik pistonlar (7 1) vasıtası ile sedye üst rampasına (4) yukarıya ve aşağıya yönde hareket veren elektro-hidrolik sistem (7) içeren ambulans kasası (1) ile ilgilidir Bahsedilen ambulans kasasının (1) iç kısmında hareketli üst rampaya (4) irtibatlı şekilde konumlandırılmış platform (11) sayesinde, elektro-hidrolik sistem (7) ve/veya sonsuz vida sistemi (6) kullanılmadığı durumlarda üst sedye rampası (4) ile beraber katlanmak sureti ile ambulans kasasının (1) içerisinde daha geniş bir kullanım alanı sağlanmaktadır.