Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
IKI HÜCRESEL TELEFON VEYA KABLOSUZ TELEFON ARASINDA KARŞILIKLI VE ANLIK OLARAK GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMAYI SAĞLAMAK TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/05680
Buluş Başlığı IKI HÜCRESEL TELEFON VEYA KABLOSUZ TELEFON ARASINDA KARŞILIKLI VE ANLIK OLARAK GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMAYI SAĞLAMAK
Başvuru Sahibi A. ZEKİ ERDİN;ALFRED G. ROCKEFELLER
Buluş Sahibi A. ZEKİ ERDİN;ALFRED G. ROCKFELLER;A. ZEKİ ERDİN;ALFRED G. ROCKFELLER
IPC Sınıfı H04N 7/14
Buluş Özeti

Bu buluş, yeni 4.nesil network-ağ yapısı üzerinden iki kablosuz ağ terminali arasında video alış verişi ihtiyacını gidermektedir. Bu hizmetin, mevcut 2.nesil veya 3. nesil net\vork-a yapılan üzerinden işletilmesinin tasarlanması pratik olmaz. Daha eski ağ yapıları, ses hizmeti için tasarlanmış olmaları yüzünden, kapsamlı videofon hizmeti için gereken kapasite hususunda zafiyet gösterirler. Bu buluş, aynı kablosuz ağ bağlantısı üzerinden sadece ses, sadece görüntü veya hem ses hem görüntü gönderilmesi için gerekli uygun bant genişliği miktarının belirlenmesine, yeni 4.nesil network-a yapılarını kullanarak, imkan verecektir. Orieinatins-İ\k terminalce gönderilen alıcı terminal adresi ile birleştirilen hizmet sınıfı karakterlerinin kullanımı; kablosuz ağ taşıyıcısının çağrıyı, normal ses Arayanı Bil tablosundan ayrı olacak başka bir Arayanı Bil tablosuna erişerek, bir video dan video ya şeklinde işleme tabi tutmasını sağlayacaktır. Yeni orıgmafmg-ortaya çıkan Arayanı Bil ; bu tablodan seçilecek ve alıcı terminale gönderilecek, böylelikle; terminali otomatik olarak, ayırt edici bir arama tonu kullanarak, görüntü moduna sokacaktır.