Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Mekanik, kimyasal, biyolojik yöntemlerle zeytinyağı atık sularının temizliği. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/05735
Buluş Başlığı Mekanik, kimyasal, biyolojik yöntemlerle zeytinyağı atık sularının temizliği.
Başvuru Sahibi M-U-T MASCHINEN- UMWELTTECHNIK- TRANSPORTANLAGEN GESELLSCHAFT M.B.H.
Buluş Sahibi DI ALEXANDER MARTIN DOMNANOVICH
IPC Sınıfı C02F 3/28
Buluş Özeti

Atık su bir birinci adımda en az iki ila üç ay boyunca çökelmeye bırakılır. Daha sonra tercihen Ca (OH)2 aracılığı ile bir flokasyona ve hemen ardından bir ultrafiltrasyona ya da nanofiltrasyona tabi tutulur. Daha sonra atık su tercihen bir anaerobik reaktörde, takip eden ters osmozu geçip gidebilecek düşük moleküler maddeleri ayrıştırmak için işlemden geçirilir. Anaerobik reaktörde işlemden geçirmek yerine atık su ters osmozdan sonra, örneğin metanolü ya da etanolu dışarı atmak için ısıtılabilir. Son olarak temizlenmiş atık su bir oksitlenmeye, tercihen bir UV hidrojenperoksid oksitlenmesine tabi tutulur.