Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Rotatif içten patlamalı motor TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/05753
Buluş Başlığı Rotatif içten patlamalı motor
Başvuru Sahibi YILMAZ YAŞAR TUNCER
Buluş Sahibi YILMAZ YAŞAR TUNCER
IPC Sınıfı F02B 53/00
Buluş Özeti

Buluş, yakıt/hava karışımını (17) enerjiye çeviren en az bir motor kapağına (2) sahip bir motor, bahsedilen motor içinde yanma ve sıkıştırma hacimlerini sağlayan, dişli çevirme kanallarına sahip en az bir dış silindir (4), bahsedilen motor içinde yanma ve sıkıştırma hacimlerini sağlayan, bahsedilen dış silindir (4) içme konumlanan, yakıt/hava karışımı (17) ve egzost gazı (18) tahliye açıklıklarına (4.1) sahip en az bir dış silindir (4), bahsedilen iç silindir (6) içinde dönerek arkasındaki emme açıklığından (6.1) emdiği hava/yakıt karışımını (17) sıkıştıran ve bunu silindir (4) içine pompalayan bir iç piston (7), ters yönde dönen bir dış piston (5) içeren içten patlamalı motordur.