Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Özel bir kablosuz dördüncü jenerasyon (4G) iletişim ara yüzü ile donatılmış diz üstü bilgisayar, cep telefonu, telsiz telefonu ve televizyon gibi çeşitli araçları kapsayan sabit ve mobil terminaller arasında dördüncü jenerasyon (4G) kablosuz iletişim sistemi ile uzaktan karşılıklı ikili ve çoklu görerek konuşma TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/06709
Buluş Başlığı Özel bir kablosuz dördüncü jenerasyon (4G) iletişim ara yüzü ile donatılmış diz üstü bilgisayar, cep telefonu, telsiz telefonu ve televizyon gibi çeşitli araçları kapsayan sabit ve mobil terminaller arasında dördüncü jenerasyon (4G) kablosuz iletişim sistemi ile uzaktan karşılıklı ikili ve çoklu görerek konuşma
Başvuru Sahibi A. ZEKİ ERDİN;ALFRED G. ROCKEFELLER
Buluş Sahibi A. ZEKİ ERDİN;ALFRED G. ROCKEFELLER;A. ZEKİ ERDİN;ALFRED G. ROCKEFELLER
IPC Sınıfı H04N 7/14
Buluş Özeti

Bu buluş, mobil veya sabit iki kablosuz ağ terminali arasında video alış verişi ihtiyacını gidermektedir Söz konusu hizmet; yeni bir 4.nesil ağ yapısı üzerinden taşınacaktır. Bu ağ yapısı ise, çağrı bazında terminale ses, veri alış verişi, içerik indirilmesi ve video görüntülenmesi için uygun bant genişliği seçmesine izin verecektir. Çağrı başlatan(arayan) terminal, bant genişliği gereksinimlerini tanımlayan ve aranan terminalle uygun şekilde arayüz oluşturacak her bir listelenmiş aranan terminal tipini belirleyen bir abone lOtablosu kullanacaktır. Çağrı başlatan(arayan) terminalce gönderilen alıcı terminal adresi ile birleştirilmiş hizmet sınıfi karakterlerinin kullanımı; kablosuz ağ taşıyıcısının çağrıyı, normal sese dayanan Arayanın Numarasını Göster tablosundan ayn olacak başka bir Arayanın Numarasını Göster tablosuna erişerek, bir video dan video ya çağn olacak şekilde işleme tabi tutmasını sağlayacaktır. Hizmet sınıfi Ssırasını içermekte olan yeni çağn başlatan Arayanın Numarasını Göster hizmeti; bu tablodan seçilecektir ve 4.nesil arayOze sahip mobil veya sabit bir terminale yönlendirilecektir, böylelikle söz konusu arayüzün, çağn yapan(arayan) terminalin parametrelerinden vâkıf olması ve alıcı terminal parametrelerini uygun olarak ayarlaması mümkün olacaktır.