Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Diş fırçaları. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/08/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00248
Buluş Başlığı Diş fırçaları.
Başvuru Sahibi COLGATE-PALMOLIVE COMPANY
Buluş Sahibi JOAN BRADY;GEIR OXSETH;HELGE SLETBAK;NILS TERJE VESTHEIM;HILDE ANGELFOSS;KENNETH WAGUESPACK;HELEN BENEDICT
IPC Sınıfı A46B 5/02;A46B 9/04;B25G 1/10
Buluş Özeti

Mevcut buluş, kıl konfigürasyonlarını taşıyan ya da taşımaya uygun yapılmış bir kafa- kısmına sahip dişfırçasına aittir. Dişfırçasının sapı, bir son kısım, bir bel kısmı, bir destek kısmı ve bu destek- kısmını kafa-kısmına bağlayacak bir boyun kısmına sahip olarak karakterize edilmiştir; bel kısmı en azından taslak görünüşünde son kısımdan ve destek kısmından dar olmalı, son kısım ise tercihen yuvarlatılmış olmalıdır. Kıl konfigürasyonu, diş ile temas eden kıl uçlarının, içlerine yerleştirildikleri sapın kafa-yüzeyine düzlemsel parelel olarak konumlandırılmamış olarak ve birinci somut örneklemede, kılların dişlere temas eden uçlarının birbirleriyle yanyana duran bir kısmı, yanal surette bakıldığında bir eğri çizgi oluşturacak şekilde karekterize edilmiştir.