Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Üç boyutlu hava geçirme özelliği olan örme ortopedik kumaş. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/07542
Buluş Başlığı Üç boyutlu hava geçirme özelliği olan örme ortopedik kumaş.
Başvuru Sahibi MEDOKSA MEDİKAL DOKUMA SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi ABDULKADİR SAVAŞ
IPC Sınıfı D04B 1/00
Buluş Özeti

Buluş üç boyutlu hava geçirme özelliği olan örme kumaş olarak düşünülmüştür. Örümü ve örüm tekniği itibarı ile iplik araları ve birleşim şekli ve ayrıca gözenekleri nedeni ile üç boyutlu hava geçirmesi yani bir anlamda nefes alıp vermesi tasarlanmıştır. Kullanılacak malzeme esnek ve mukavim olması bakımından kumaşta keçeleşme olmayacak, dolayısıyla kalıcı deformasyonlara uğramayacak ve ayrıca kolayca kir tutmayacak olarak düşünülmüştür. Bütün özellikleri nazara alınarak ortopedik ve medikal bir malzeme; kumaş olarak itibar edilecektir.