Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
El kumandalı bir gaz valfinde iki parçalı mil ile metal metale sızdırmazlığın sağlanması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/07652
Buluş Başlığı El kumandalı bir gaz valfinde iki parçalı mil ile metal metale sızdırmazlığın sağlanması
Başvuru Sahibi VALF SANAYİİ A.Ş.
Buluş Sahibi RAMAZAN KÖROĞLU;CENGİZ İLHAN
IPC Sınıfı F16K 1/48
Buluş Özeti

Bu buluş , su kapasitesi 0.5 lt ile 150 lt olan, taşınabilir ve tekrar doldurulabilen sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) tüplerine takılan, kendiliğinden kapanan ve emniyet düzeni olan veya olmayan el kumandalı bir gaz valfinde iki parçalı mil (2 ve 4) ile gövde (1) arasında metal metale sızdırmazlığın sağlandığı yeni mil tasarımına ilişkindir (şekil 1 ve 2). Milin iki parçalı yapılması metal metale sızdırmazlık sağlamada ezilmenin yapının tek tarafında oluşması (gövde ya da milde), farklı malzemelerden üretim olanağı vermesi, gövde ve mil üzerinde işlemlerden oluşan eksenel sapmaların etkisinin azaltılmasıyla sızdırmazlığı sağlamak kolaylaştırılmıştır. Böylece, daha düşük kapatma kuvvetiyle sızdırmazlık sağlanmıştır.(Şekil 2)