Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir fırın. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/09/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/08361
Buluş Başlığı Bir fırın.
Başvuru Sahibi ARÇELİK ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi LEVENT AKDAĞ;MEHMET MARAŞLI;AHMET BOZGEYİK
IPC Sınıfı F24C 15/34
Buluş Özeti

Bu buluş, pişirme hacmini (V) çevreleyen bir şasi (2) ve şasinin (2) etrafına sarılan bir yansıtıcı (3) içeren bir fırın (1) ile ilgilidir. Yansıtıcı, üst üste getirilen iki karşılıklı kenara (K1, K2) ve bunlar arasından uzanan iki serbest kenara (K3 ve K4) sahiptir. Bir çift yarık (4, 40) (veya kesik, yırtık), yansıtıcının (3) üst üste getirilen iki karşılıklı kenarı (sırasıyla K1 ve K2) üzerinde bulunan bir noktadan (sırasıyla A1 ve A2) başlayıp yansıtıcının iç kısmında yer alan iki ayrık noktada (B1 ve B2) sonlanmakta ve kenarları iki yakaya (S1-T1 ve S2-T2) ayırmaktadır. Yarıklar diyagonal, U formunda veya L formunda olabilir. Yansıtıcı (3) şasi (2) etrafına sarıldığında, iki yarık; bir kenarın (K1) bir yakası (S1) üstte ve aynı kenarın (K1) diğer yakası (T1) altta ve diğer kenar için de aynı olacak şekilde birbirinin içine geçerek iki karşılıklı kenarı (K1 ve K2) birleştirmektedir; bu bir zıvanalı geçme tipidir.