Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Lama üzerine sürekli kalay kaplama sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/09590
Buluş Başlığı Lama üzerine sürekli kalay kaplama sistemi
Başvuru Sahibi SARMAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi SELÇUK HARPUT;SADIK SAZAN
IPC Sınıfı C21D 8/02
Buluş Özeti

Buluş, bakır lamaların (22) kalayla kaplanmasını sağlayan kalay kaplama sistemleri ile ilgili olup; lamaların (22) boydan bağımsız sürekli bir şekilde kaplanmasını sağlamak üzere lamaların (22), içinden geçirilmek sureti ile kalay kaplanmak üzere sevk edildiği, kalay banyoları (4) ile oluşturulan kalaylama üniteleri (18), kalaylama ünitesine (18) gelen parçaların kaplamaya hazırlandığı, dekapaj banyoları ile oluşturulan dekapaj ünitesi (2), kalaylama ünitesinden (18) çıkan kalaylanmış parçaların temizlendiği, yıkama banyolarıyla oluşturulmuş yıkama ünitesi (20), tüm sistemin kontrol edildiği en az bir kontrol ve kumanda ünitesi (14) içeren kaplama sistemi ile ilgilidir.