Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Diş temizliğini kendi doğrultusu etrafında dönerek yapan, manuel veya otomatik (pilli) çalışabilen, kıllı başlığında muhafazası olan fırçalama cihazıdır. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/12/2015
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2008/09649
Buluş Başlığı Diş temizliğini kendi doğrultusu etrafında dönerek yapan, manuel veya otomatik (pilli) çalışabilen, kıllı başlığında muhafazası olan fırçalama cihazıdır.
Başvuru Sahibi ŞUAYP DEMİREL
Buluş Sahibi ŞUAYP DEMİREL
IPC Sınıfı A46B 9/04;A61C 17/24
Buluş Özeti

Diş temizliğini kendi doğrultusu etrafında dönerek yapan manuel veya otomatik (pilli) çalışabilen, kıllı başlığında muhafazası olan fırçalama cihazıdır. Diş ve diş eti temizliğinin + veya - yöne dönerek temizleyen, olması gerektiği gibi yapılmasını sağlayan fırçalama cihazıdır. Manuel çalışma elemanı bulunan (S) veya pilli (2),Rc motor (3) ile hareket ileterek (4) çalışmasına olanak veren dönüş yönü değişebilir otomatik butonu (6) bulunan gövdeye (1) sahip ve bozulduğunda değiştirilebilecek muhafazalı (8) kıllı başlığından (7) oluşan diş fırçalama cihazıdır. Fırça tipleri ve büyüklük oranları her yaş grubuna göre değişiklik arz etmektedir.