Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Döküm kalıbı bozma ve boşaltma birimi için gömlek. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/09/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/00381
Buluş Başlığı Döküm kalıbı bozma ve boşaltma birimi için gömlek.
Başvuru Sahibi DIDION MANUFACTURING COMPANY
Buluş Sahibi MICHAEL S DIDION
IPC Sınıfı B22D 29/00
Buluş Özeti

Kalıp bozma birimi, döner malzeme tamburu, kum boşaltma birimi veya benzerleri gibi bir tamburlama birimi bir silindirik dış kabuk ve bir silindırik iç gömlek içerir iç gömlek, bir dizi birbirine geçen dilimden oluşur. Dilimlerin her biri bir iç yüzeye, bir dış yüzeye, yan kenarlara, bir ön kenara, bir arka kenara ve dış yüzeyden uzanan iki kanada sahiptir. Dilimlerin yan kenarları bir oluğa sahiptir ve komşu dilimlerin olukları dilimler arasında bir kanal tanımlar. Kanal içindeki bir pim, gömleğin bir sırasında dilimler arasında sıkı geçişme oluşturmak üzere kumlu dilimleri birbirinden açığa iter. Pimin şekli ve ebadı kanatların enine kesitine uyar ve gömleğin dış yüzeyi üzerinde kesintisiz bir spiral oluşturmak üzere bitişik dilimlerin kanatları ile hizadadır.