Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Pişirme hacmi ve bek tablası için ortak ısıtıcı içeren fırın. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/00755
Buluş Başlığı Pişirme hacmi ve bek tablası için ortak ısıtıcı içeren fırın.
Başvuru Sahibi ARÇELİK ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MURAT KANTAŞ;NİHAT KANDEMİR;MEHMET MARAŞLI;TÜLAY İBİCEK
IPC Sınıfı A47J 37/06;F24C 15/10;F24C 7/06;F24C 7/08
Buluş Özeti

Bu buluş, bir pişirme hacmi (V) ve bir bek tablası (7) içeren bir fırın (1) ile ilgilidir. Her ikisi de tek bir ortak ısıtıcı (4) tarafından ısıtılmaktadır. Isıtıcıdan (4) pişirme hacmine (V) ve/veya bek tablasına (7) yayılan ısı miktarını kontrol etmek için, ısıtıcının üstüne ve/veya altına bir perde (5) yerleştirilmiştir. Perde (5) kaydırılarak, ısıtıcıdan bek tablasına (7) veya pişirme hacmine (V) giden geçidi açabilir (açık konum). Perdeler ısıtıcının üstüne ve/veya altına kaydırıldığında (kapalı konum), perde yansıtıcı ve/veya yalıtkan olarak tasarlandığı için ısı geçişi engellenir. Bek tablası (7) üzerinde yemek pişirileceği takdirde, üst perde açık konumuna getirilirken, alt perde kapalı tutulur. Aynı zamanda, pişirme hacminde ayrıca yemek pişirilecekse, alt perde de açılır. Perde esnek bir yapıya sahiptir ve fırının yan duvarında saklanmak üzere rulo biçiminde sarılabilen, katlanabilen ve/veya bükülebılen bir jaluzi olarak tasarlanabilir.