Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elastomer malzemeler, özellikle de süspansiyon körükleri için bir vulkanizasyon kalıbı, kalıp mekanizması ve torbasız vulkanizasyon yöntemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/01565
Buluş Başlığı Elastomer malzemeler, özellikle de süspansiyon körükleri için bir vulkanizasyon kalıbı, kalıp mekanizması ve torbasız vulkanizasyon yöntemi.
Başvuru Sahibi AKTAŞ HAVA SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ŞAHAP AKTAŞ
IPC Sınıfı B29C 33/40
Buluş Özeti

Mevcut buluş, elastomer yapılı malzemelerin, özellikle de araçların aksı ile şasesi arasına monte edilen ve darbeleri absorbe etme görevi gören süspansiyon körüklerinin vulkanizasyon işlemini gerçekleştiren vulkanizasyon kalıplarına entegre olarak çalışan kalıp mekanizmaları ve silindirik elastomer torba kullanmaksızın körüğün vulkanizasyonunu sağlayan bir yöntem ile ilgilidir.