Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Fırınlar için çoklu gaz yanışı sağlayan yakıcı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/01741
Buluş Başlığı Fırınlar için çoklu gaz yanışı sağlayan yakıcı.
Başvuru Sahibi TURAŞ GAZ ARMATÜRLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi İSA GÜN;MEHMET DEMİREZEN;GÖKHAN TURHAN
IPC Sınıfı F23N 5/00;F23R 3/16;F23R 3/28;F23R 3/60
Buluş Özeti

Evlerde kullanılan gaz pişirme cihazlarına montaj edilebilen ve üzerine konulan tencerenin homojen ısıtılmasını sağlayan çoklu yanış sistemidir. Bu yanış sistemi halka şeklinde üç veya dört kademe halka şeklinde yanarak alevin homojen dağılması sağlar. Bu yanış sistemine göre, bir veya iki iç halka yanışı ve bir veya iki dış yanış halkası bulunur. Sistem bir gaz musluğu sayesinde gazın debisi ayarlanır ve bu sayede iç halkanın ve dış halkanın yanış kontrolü yapılır. Günümüzde kullanılan fırın ve ya ocaklarda kullanılan yakıcı sistemlerinde tek yanış sistemi kullanılmaktadır. Fırın veya ocak üzerinde küçük, orta ve büyük olmak üzere toplam üç adet farklı yanış üç ayrı yakıcı da sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra bu üç yakıcının yanında iki veya üç yanış sisteminin içerisinde barındıran yakıcılarda kullanılmaya başlanmıştır. İki adet yanışı içerisinde barındıran bu yakıcılar genel olarak küçük yakıcı ve büyük yakıcıyı aynı anda içerisinde barındırır: bu yakıcılar genel olarak 2.5 kW, 3.6 Kw, 3.8 kW, 4.5kW ve 5kW olarak güç sistemi olarak ayrılmaktadır. Ancak bu gücü elde edebilmek için bu çoklu yanış yakıcılarının herbirinin ayrı tasarlanarak hava ile gaz karışımının, yakıcının portlarına doğru oranda gönderilmesi gerekmektedir.