Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Performans artırıcı ve patojenleri azaltıcı kompozisyon ve method. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/03/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/01919
Buluş Başlığı Performans artırıcı ve patojenleri azaltıcı kompozisyon ve method.
Başvuru Sahibi GLOBAL NUTRITECH BİYOTEKNOLOJİ GIDA TARIM HAYVANCILIK VE KİMYASAL ÜRÜNLER SAN.DIŞ TİC.LTD.ŞTİ.
Buluş Sahibi VEYSEL AKAY
IPC Sınıfı A23K 1/00;A23K 1/16
Buluş Özeti

Buluş, canlı Saccharomyces cerevisiae mayası ile mannanoligosakkarid ve glukan içeren Saccharomyces cerevisiae maya hücre duvarının beraber olarak hayvanlara yedirilmesi sonucu 5 hayvanların canlı ağırlık, yemden yararlanma ve fiziksel performanslarının artırılması ve sindirim kanalında patojenik bakterilerin kolonizasyonlannın azaltılmasına ilişkin bir yöntem ve bu yönteme göre üretilen katkı maddesini içerir. Buna göre buluş; canlı maya ve maya hücre duvarı (mannanoligosakkarid ve glukan) içeren kompozisyonun karıştırılması bu kompozisyonun hayvanlara ağız yoluyla, sularına ve yemlerine karıştırılarak, üzerlerine su ile püskürtülerek veya bu yukarıda belirtilen yolların kombinasyonlarını kullanarak verilmesini içermektedir.