Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Balık sosis üretimi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/02207
Buluş Başlığı Balık sosis üretimi
Başvuru Sahibi MEHMET TOLGA DİNÇER;ŞÜKRAN ÇAKLI
Buluş Sahibi MEHMET TOLGA DİNÇER;MEHMET TOLGA DİNÇER
IPC Sınıfı A23L 1/325
Buluş Özeti

Balık eti kullanılarak üretilen, Türk damak zevkine uygun balık sosisler kılıflı veya kılıfsız vakum ambalaj içinde üretilebilmektedir. Bu balık ürünü ve üretim şekli ülkemizde ilk kez başarıyla uygulanmıştır. Deniz ve iç su kaynaklı avlanan, yetiştiriciliği yapılan canlıların; et ila dokulanndan hazırlanan sosis hamurunun, sınır limitlerin altında katkı ve koruyucu kimyasallar eklenerek hazırlanması, uygun kılıflara doldurulup, belirli aralıklarla boğumlanarak dizi şekline sokulması, yöntemine göre dumanlamuası, haşlanması ve pastörizasyon tekniği kullanılarak vakum paketlenmiş ya da kılıflı olarak üretilmiş balık ürünüdür. Üretim amacı balık tüketimini arttırmak ve endüstriye yeni ekonomik bir ürün sağlamaktır.