Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Decubitis ülserleri (bası yarası) tedavisi için ilaç formülasyonu etken maddesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/02223
Buluş Başlığı Decubitis ülserleri (bası yarası) tedavisi için ilaç formülasyonu etken maddesi.
Başvuru Sahibi ZEYNEP İLHAN
Buluş Sahibi ZEYNEP İLHAN
IPC Sınıfı A61K 36/48;A61K 47/46
Buluş Özeti

Bu buluş decubitıs ülseri (bası yarası) tedavisi için oluşturulmuş ilaç formulasyonun etken maddesidir. Decubıtis ülseri sıklıkla düşkün hastalarda görülür ve doku ülserasyonunu ifade eder Decubitis ülsen hareket edemeyen hastaların uzun süre yatakta ve sandalyede belirli pozisyonlarda durmaları sonucu sıklıkla sırt ve kalça bölgelerinde kemik çıkıntılarının olduğu lokasyonlarda oluşan yaralardır. Ayrıca dizlerde topuklarda ayak bileklerinde ayak parmaklarında da görülebilir Etken maddemiz olan Peru balsamı bası yarasının (decubitis ülseri) oluşmasını önleyici ve oluştu ise tedavi edici bir ilaç anamaddesidir.