Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kuru toz inhaler cihazı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/04/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2009/02446
Buluş Başlığı Kuru toz inhaler cihazı
Başvuru Sahibi ARVEN İLAÇ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi AHMET TOKSÖZ;MUSA ÜMİT ÇİFTER;ZAFER TOKSÖZ
IPC Sınıfı A61M 15/00
Buluş Özeti

Buluş, bir dış gövde (1) iç bölümünde konumlandırılan ve bir yanda iç gövdeye (2) diğer yandan ağızlığa (3) yöneltilen ilaç taşıyıcı kavitelere (4.1) sahip çoklu blisteri (4) tek yönde hareket ettiren ve bahsedilen dış gövde (1) iç bölümüne sürgülenerek hareket ettirilen bir itme elemanı (5) ve dış gövde üzerine irtıbatlandırılmış bir kapak (6) içeren bir kuru toz inhaler cihazı (7) ile ilgili olup, kullanım sırası gelen her bir kavitenin tam olarak soyulabilmesini sağlamak üzere, bahsedilen itme elemanının belirlenen hareket mesafesinde sürgülenerek sabitlenmesine olanak sağlayan en az bir tırnağa (8.1) sahip ve dış gövdeye (1), dikey eksende yukarı aşağı hareket edebilen bir serbestlikte irtibatlandırılmış, en az bir kilit klipsi (8) içermektedir.